Emexim Emexim
DAWSON PRODUCTS EMEXIM Emexim
Powrót do strony głównej O firmie Kontakt Pasek
Emexim Dawson
Emexim Specyfikacje
Oferta - DAWSON PRODUCTS

| HPH młoty HPH 1200, HPH 2400 i HPH 6500 | Urządzenia wyciągające pale | Podstawowe zalety wibromłotów EMV | Pozostałe informacje |

Urządzenia wyciągające pale

Idealne narzędzie do wbijania krótkich pali w piaski oraz żwiry.

Doświadczone osoby w pracy wbijania pali potwierdzą, że wbijanie krótkich pali przy użyciu tradycyjnych metod jest kosztowne i kłopotliwe. Mobilizacja dźwigów oraz zawieszanego sprzętu do wbijania pali wraz z koniecznością użycia tymczasowych prowadnic lub wzorników jest jak używanie młota kowalskiego do rozbijania orzechów.

Rozwiązaniem jest uchwycenie pala uchwytem hydraulicznym znajdującym się na końcu ramienia urządzenia do wyciągania pali. Oznacza to, że można poruszać końcówką pala aż do umiejscowienia go dokładnie tam gdzie chcemy. Potem należy umieścić wibrator pomiędzy końcówką oraz uchwytem hydraulicznym w celu zapewnienia liniowych wibracji, które w połączeniu z siłą wypychania urządzenia wypychania pala, umiejscowi pal praktycznie w każdym podłożu.

To jest dokładnie to, co robią wibratory Dawson!

Można też wyciągnąć pale tym narzędziem, a jeżeli zaistnieją jakieś przeszkody, należy po prostu oddzielić wibrator, nałożyć z powrotem chwytak, i wyciągnąć na haku.

Ogólnie jest tylko od 5 do 9 metrów (15' do 30') wysokości prześwitu poniżej chwytaka, więc ogranicza to długość pala. Dłuższe pale powinny być wbijane bardziej tradycyjnym sprzętem – muszą zostać dokładnie podniesione i nie można ich poruszać po podniesieniu.

Co jest do tego potrzebne?

  • Urządzenie wyciągające pale, na kółkach bądź gąsienicach, z odpowiednią siłą hydrauliczną.

Należy po prostu zdjąć chwytak z koparki oraz podłączyć EMV przy użyciu odpowiednich uchwytów, przekładek i podkładek w celu zapewnienia odpowiedniej siły i minimalnego luzu.

Należy podłączyć wężyki do EMV, oraz podłączyć odpływ z EMV powrotem do podstawowego zbiornika oleju hydraulicznego maszyny.

Dalej kontrolują wszystko zawory o ustalonej kolejności działania. Przełożyć dźwignię sterującą cylindrem pompy, a zamknie się cylinder chwytający. Pozostawić na miejscu, a cylinder nabierze ciśnienia, utrzymywać dźwignię w miejscu, a zawory poprowadzą olej do motoru, który rozpocznie wibracje.

Ustawić na środku dźwignię sterującą pompy, a motor zatrzyma się. Kiedy motor przestaje się kręcić, uchwyt hydrauliczny może zostać zwolniony przez operowanie chwytakiem w odwrotnym kierunku – PO UPRZEDNIM SPRAWDZENIU, ŻE JEST TO BEZPIECZNE.

Poniżej możecie Państwo pobrać specyfikacje techniczne (format PDF).

Plik w formacie PDF Młoty firmy Dawson

Plik w formacie PDF Wibromłoty firmy Dawson

Zobacz też:
Informacje o firmie Dawson

Ogólne informacje o wibromłotach

2008© DAWSON PRODUCTS EMEXIM

Zapraszamy